Біль у тілі: симптоми, причини та знеболення
Ця стаття призначена лише для загальної інформації і не є заміною медичної консультації. Вся інформація, представлена на цих веб-сторінках, не призначена для встановлення діагнозу та призначення лікування. З усіх питань, пов’язаних зі здоров’ям, завжди консультуйтеся зі своїм сімейним лікарем.
- У певний момент нашого життя кожен з нас може відчути біль чи ломоту в тілі.
- Чим старшими ми стаємо, тим більша ймовірність виникнення болю.
- Нижче ми зібрали для Вас інформацію про те, що може стати причиною виникнення болю та що робити, щоб його полегшити.
Спробуйте лікарські засоби, які мають протизапальний ефект, наприклад, НУРОФЄН® ІНТЕНСИВ, таблетки, вкриті плівковою оболонкою. Він містить комбінацію ібупрофену та парацетамолу для сильнішого та тривалішого знеболення (до 9-ти годин1).
Більше відпочивайте, щоб травми могли загоїтись.
Прикладайте лід до місця травми або розтягнень на 10 хвилин кожні 1-2 години протягом перших 48 годин після травмування.
Накладіть еластичний бинт на місце розтягнення протягом перших 48 годин після травмування.
Якщо можливо, підніміть та покладіть травмовану частину на подушку для зменшення набряку.
Зверніться до сімейного лікаря для консультації.
Якщо це розтягнення м’язів або травма, не вигрівайте та не масажуйте уражені частини тіла протягом перших трьох днів.
Зробіть невелику перерву перед тим як знову повертатись до фізичних вправ. Фізичні вправи важливі, щоб допомогти м’язам відновитись, але оптимальний час для відновлення у кожного різний, тому попросіть Вашого лікаря або фізіотерапевта, надати рекомендації про те, коли краще повертатися до фізичних навантажень.
Як НУРОФЄН® ІНТЕНСИВ, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, може допомогти
Комбінація ібупрофену та парацетамолу, яка міститься в складі препарату, допомагає зменшити запалення та біль до 9 годин1. Тут можна подивитись всю лінійку препаратів НУРОФЄН®.
Коли потрібно звернутися за медичною допомогою:
Зверніться до свого сімейного лікаря, якщо відчуваєте сильні болі, після травми або якщо Ви занепокоєні причиною болю. Не відкладайте візит до лікаря, якщо біль триває довго та Ваше самопочуття погіршується, або якщо відчуваєте інші симптоми.
Біль у колінному та тазостегновому суглобі
Біль у колінному суглобі може мати різні причини, включаючи вивих, розтягнення, забій та в деяких випадках переломи або артрит.
Симптоми травми коліна включають:
- Набряки
- Біль
- В'ялість/нестабільність суглоба (відчуття розхитаності в суглобі)
- Неможливість випрямити ногу
- Біль колінної чашечки
Біль у тазостегновому суглобі також може мати різні причини, включаючи травми та остеоартроз. Симптоми проблем у тазостегновому суглобі включають:
- Біль у паховій області
- Біль у стегні або коліні
- Скутість або обмежена рухливість
- Біль при спиранні на ногу
При болю в колінах і стегнах Вас повинен оглянути лікар, саме він може виявити причину і рекомендувати відповідне лікування.
Біль у плечовому суглобі та шиї
Біль у плечі є поширеною проблемою і з’являється глибоко в суглобі, в задній або передній частині самого плеча або навіть у верхній частині руки. Може виникати з різних причин, включаючи:
- Травму або розтягнення
- Проблеми в інших частинах тіла, які спричиняють відчуття болю
- Травми від фізичної праці, занять спортом або повторюваних рухів
- Погану поставу
- Остеоартрит
- Нерухомість (наприклад, після травми)
Шия підтримує голову і є дуже рухливою частиною тіла. Поширені причини болю в шиї включають погану поставу, артроз та травми.
Біль у спині
Біль у спині досить поширена проблема, а найчастішими причинами є:
- Травми під час підйому важких предметів
- Незручні рухи
- Недостатня активність
- Неправильна постава
- Надмірна вага
- Напруженість м’язів (яка може бути спричинена стресом)
Вивихи та розтягнення
Вивихи та розтягнення м’яких тканин впливають на м’язи, сухожилля та зв’язки. Вивихи травмують м’язи або сухожилля, як правило, це стається внаслідок падіння, неправильного повороту або надмірного розтягування. Типовими симптомами є біль, синці, набряки та запалення, які можуть обмежити рухи кінцівки або суглоба.
Як уникнути болю в тілі
Найважливіше - це мінімізувати ризик випадкових травм: притримуйтеся безпечних спортивних технік, одягайте відповідне обладнання та захисне спорядження, таким чином Ви попередите та уникнете можливої небезпеки. Якщо Вам більше 45 років, у Вас надмірна вага або маєте травми м’язів чи суглобів в минулому, обов’язково регулярно звертайтесь до лікаря, щоб перевірити відсутність таких захворювань як остеоартроз.
Важлива інформація
- 1
Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу НУРОФЄН® ІНТЕНСИВ, таблетки, вкриті плівковою оболонкою Р.П. UA/14588/01/01, Наказ МОЗ України №649 від 02.10.2015 із змінами.
Реклама лікарського засобу НУРОФЄН® ІНТЕНСИВ, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, РП UA/14588/01/01, Наказ МОЗ №1789 від 04.08.2020 із змінами.
Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.